VALDOBBIADENE

Wine trip × Prosecco workshop × Október 5-8
dní
hodín

Ak ste sa niekedy zamysleli a predstavili si počas pitia bubliniek u nás v Macielo, aké by to bolo vychutnávať si prosecco s výhľadom na vinice namiesto Dominikánskeho námestia…
…tak ten deň prišiel. 

Vycestujte s nami na jedinečný MACIELO WINE TRIP do rodiska prosecca. Prejdeme najstaršiu vinnú cestu v Taliansku – Strada del Prosecco – ktorá spája mestečká Conegliano a Valdobbiadene. Je to historické centrum výroby prosecca a dnes z tejto malej oblasti – ktorá je súčasťou svetového dedičstva UNESCO – pochádzajú tie najkvalitnejšie DOCG prosecca. Zažite dychberúce výhľady na strmé vinice a  unikátnu scenériu všade naokolo. Nazrite s nami do miestnych rodinných vinárstiev, ako vyrábajú svieže a lahodné bublinky. Vychutnajte ozajstné “La Dolce Vita” a užívajte si tento výlet plnými dúškami. Doslova. To všetko v priateľskej atmosfére, s dopravou privátnym mikrobusom, zarezervovaným ubytovaním a skvelým programom. Jediné, čo sa od vás očakáva je nastúpiť, chytiť pohár do ruky a byť otvorený novým zážitkom.

PROGRAM

ŠTVRTOK 05.10.

 • Odchod v skorých ranných hodinách. Zraz 5:30 v Košiciach, na Dominikánskom námestí, kde vás naštartujeme našou kávou.
 • Počas cesty menšie prestávky a jedna dlhšia zastávka pri Balatone – plánujeme ochutnávku v lokálnom vinárstve Garamvári, ktoré sa zamierava na výrobu tradičných sektov.
 • Do domova prosecca dorazíme večer, okolo 19:00/20.00 hod. Večera možná priamo v penzióne.
 • Ubytovanie s raňajkami neďaleko mestečka Follina, v dvojlôžkových izbách (možnosť oddelené postele / jednolôžkové izby podľa dostupnosti). Ubytovaní budeme na tomto mieste počas celého výletu.

PIATOK 06.10.

 • Po talianskych raňajkách začíname deň v mestečku Follina, kde si pozrieme lokálny kláštor. 
 • Nasleduje prvá ochutnávka prosecca v neďalekom vinárstve Sommariva – nachádzajú sa vo východnej časti DOCG zóny, kde nájdeme vína minerálnejšieho charakteru.  
 • Cez obed sa presunieme do Valdobbiadene, do komerčného centra DOCG oblasti. Pozrieme si námestie, možnosť na rýchly obed alebo aperitivo.
 • Poobede máme pre vás pripravené dve ochutnávky. Najprv sa zastavíme v maličkom vinárstve Pietrovecchio, kde nás Laura prevedie degustáciou vín, ktoré vyrábajú spoločne so svojim ockom. Neskôr sa presunieme do rodinného vinárstva Ca‘ Salina, kde prechutnáme ich širokú ponuku prosecca a rosé bubliniek.
 • Podvečer stíhame golden hour  nad krásnymi vinicami Cartizze, prejdeme sa aj k slávnemu prosecco automatu, ktorý je uprostred viníc. V piknikovom prostredí si užijeme pohár bubliniek pri západe slnka. 
 • Večera možná v mestečku Santo Stefano. 

sobota 07.10.

 • Po raňajkách vyrazíme na výlet do malebného historického mestečka Asolo, ktoré nazývajú „Perla Trevisa“. Nachádza sa na vysokom kopci, takže sa nám všade otvárajú nádherné výhľady. Historické centrum je úplne bez áut, môžeme si tak vychutnať kávu alebo aperitivo v príjemnej atmosfére.
 • V obedňajších hodinách nás čaká najväčší zážitok a to piknik priamo vo viniciach. Našou hostiteľkou bude charizmatická a vždy usmievavá Eva Tognon. Evka pochádza zo Slovenska a žije vo Valdobbiadene už niekoľko rokov, kde spolu s manželom Davidom vedú rodinné vinárstvo Tognon. Budeme mať možnosť ochutnať ich jedinečné prosecca spolu s vynikajúcim antipasti a pochutinami. Skvelá atmosféra a zážitok sú garantované. Keď chcete vedieť čo vás čaká, pozrite si Evkin pekný profil PROSECCO PIKNIK .
 • Z pikniku sa presunieme na poslednú oficálnu degustáciu do vinárstva Nani Rizzi, kde si pozrieme aj celý výrobný proces prosecca.
 • Podvečer sa ešte presunieme do Valdobbiadene na aperitivo. Možnosť večere. 

NEDEĽA 08.10.

 • Po výdatných raňajkách vyrazíme na cestu domov, možnosť nákupu v potravinách.
 • Krátke prestávky na občerstvenie. 
 • Vo večerných hodinách ukončíme tento krásny WINE TRIP plný zážitkov, emócií a kvalitného prosecca, ktoré u nás vždy nájdete.

Cena výletu : 690€ na osobu

Záloha na výlet je 300€, ktorá sa platí pri objednaní cesty. Záloha je nevratná a rezervuje vám miesto. Počet miest je limitovaný, sprevádzať Vás budeme my osobne, Katka a Robo. Winetrip sa bude organizovať pri minimálnom počte 6 osôb. V prípade zrušenia výletu z našej strany vám depozit vrátime.  

Prihlásiť sa môžete do 15. septembra, avšak rezervácie budeme spracovávať v poradí, ako ich príjmeme. Kto prv príde, ten prv cestuje a pije 🙂

cene je zahrnuté:
* Doprava privátnym mikrobusom (vrátane PHM a poplatkov), bude nám k dispozícii počas celého výletu aj na presuny medzi vinárstvami
* Ubytovanie v penzióne pri mestečku Follina, 3x noc s raňajkami
* 1x degustácia pri Balatone
* 4x degustácia DOCG prosecca v rodinných vinárstvach s výkladom, privítajú nás naši vinári 
* 1x obedňajší piknik vo vinici s degustáciou Prosecco Tognon a talianskymi pochutinami
* Výslužka na cestu do Valdobbiadene 🙂
* Organizácia a sprevádzanie počas celého výletu
 
V cene nie je zahrnuté: strava okrem raňajok a pikniku, osobné výdavky, poistenie.

V prípade záujmu o účasť nás kontaktujte na +421910618108 alebo e-mailom na info@macielo.sk