Sme Katka & Robo, ekonómka-marketérka a ajťák, ktorí stojíme za konceptom Macielo.  Tento príbeh sa začal písať v roku 2020, kedy sme dali zbohom korporátu a po živote v Budapešti a Prahe sme sa usadili na Slovensku. Bez skúseností sme skočili do vôd gastro sektoru a snažíme sa plávať a udržať nad vodou v rozbúrenom mori. Učime sa a zdokonaľujeme naše služby každým dňom.

Začiatky...

Milujeme bublinky a všetko sa začalo s proseccom… Objavovali sme tajomstvá tohto nápoja priamo v jeho rodisku. Počas našich ciest do Talianska sme osobne navštívili množstvo vinárstiev v historickej oblasti Valdobbiadene, kde rodiny pestujú hrozno a vyrábajú prosecco už 200-300 rokov. Riadia sa tradíciami a napred ich ženie ich váseň k tomu, čo robia. Sú hrdí na svoje víno a prácu, ktorú odvádzajú, preto sú nekompromisní, čo sa týka kvality. Plne sa stotožnujeme s týmito hodnotami, preto sme sa rozhodli priniesť vám to najlepšie prosecco priamo od vinárstiev.

...Vývoj...

Kvalitné prosecco sme dostali medzi vás na rôznych festivaloch, na ktorých sme sa zúčastnili našim mobilným barom a.k.a. “tátošom”. Dodnes jazdíme na street food festivaly po celom východe – máme radi priateľskú atmosféru, ktorá tam panuje a radi sa s vami stretávame osobne aj mimo Košíc. Dospeli sme ale k rozhodnutiu, že zo sezónnej aktivity sa musíme posunúť ďalej. Život nás privial k našim aktuálnym priestorom na Dominikánskom námestí v Košiciach, kde dnes už funguje náš prosecco bar a vinotéka. Okrem toho, že ponúkame najširšiu ponuku Valdobbiadene prosecca v Košiciach, nájdete u nás aj kvalitné vína z rôznych krajín a odrôd, aj ktoré sú menej dostupné v našich končinách. Postupne rozširujeme našu ponuku a vyhýbame sa supermarketovým produktom, avšak dbáme na to, aby si každý vedel u nás vybrať.

Neponúkame len produkty, ale aj komplexné služby. Radi poradíme, aké prosecco alebo víno je najvhodnejšie pre Vašu akciu, možná je aj objednávka privátnej ochutnávky. Veríme, že vedomosti sú dôležité aj pri vychutnávaní kvalitných vín, preto pravidelne organizujeme tematické degustácie, kde vám chceme priblížiť znalosti a informácie z komplexného sveta vín v priateľskom a neformálnom prostredí. Múdrosti plánujeme šíriť aj cez naše články na našom blogu, ale veľa sa toho môžete dozvedieť aj na našich sociálnych sieťach.

Objavujte a ochutnávajte! Na zdravie!

Dobrodružstvo je šampanským vínom v našom živote.