VALDOBBIADENE

Wine trip × Prosecco workshop × Máj 5-8
dní
hodín

Ak ste sa niekedy zamysleli a predstavili si počas pitia bubliniek u nás v Macielo, aké by to bolo vychutnávať si prosecco s výhľadom na vinice namiesto Dominikánskeho námestia, či televíznej obrazovky s NETFLIXovým seriálom…
…tak ten deň prišiel. Konkrétne 4 dni.

Vycestujte s nami na prvý a jedinečný MACIELO WINE TRIP do rodiska prosecca. Prejdeme najstaršiu vinnú cestu v Taliansku – Strada del Prosecco – ktorá spája mestečká Conegliano a Valdobbiadene. Je to historické centrum výroby prosecca a dnes z tejto malej oblasti pochádzajú najkvalitnejšie DOCG prosecca. Zažite dychberúce výhľady na strmé vinice a  unikátnu scenériu všade naokolo. Nazrite s nami do miestnych rodinných vinárstiev, ako vyrábajú svieže a lahodné bublinky. Vychutnajte ozajstné “La Dolce Vita” a užívajte si tento výlet plnými dúškami. Doslova. To všetko v priateľskej atmosfére, s dopravou privátnym mikrobusom, zarezervovaným ubytovaním a skvelým programom. Jediné, čo sa od vás očakáva je nastúpiť, chytiť pohár do ruky a byť otvorený novým zážitkom.

PROGRAM

PIATOK 05.05.

 • Odchod v skorých ranných hodinách, zraz 6:00 v Košiciach, presné miesto tbc.
 • Počas cesty menšie prestávky a jedna dlhšia zastávka pri Balatone – plánujeme ochutnávku lokálnych šumivých vín.
 • Do domova prosecca dorazíme večer, okolo 19:00/20.00 hod. Večera možná priamo v hoteli.
 • Ubytovanie s raňajkami neďaleko mestečka Follina, v dvojlôžkových izbách (možnosť oddelené postele / jednolôžkové izby podľa dostupnosti).

SOBOTA 06.05.

 • Po talianskych raňajkách začíname deň v mestečku Follina, kde si pozrieme lokálny kláštor. 
 • Nasleduje prvá ochutnávka prosecca v neďalekom vinárstve Sommariva – nachádzajú sa vo východnej časti DOCG zóny, kde nájdeme vína minerálnejšieho charakteru.  
 • Cez obed sa presunieme do Valdobbiadene, komerčného centra DOCG oblasti. Pozrieme si námestie, možnosť na rýchly obed alebo aperitivo.
 • Poobede máme pre vás pripravené dve ochutnávky vo vinárstvach Nani Rizzi a Ca‘ Salina.
 • Podvečer stíhame golden hour  nad krásnymi vinicami Cartizze, prejdeme sa aj k slávnemu prosecco automatu, ktorý je uprostred viníc. 
 • Večer sa ešte vrátime do Valdobbiadene – možnosť večere / aperitiva 

NEDEľA 07.05.

 • Po raňajkách vyrazíme na výlet do malebného historického mestečka Asolo, ktoré nazývajú „Perla Trevisa“. Nachádza sa na vysokom kopci, takže sa nám všade otvárajú nádherné výhľady. Historické centrum je úplne bez áut, môžeme si tak vychutnať aperitivo v príjemnej atmosfére
 • Poobede sa zastavíme v maličkom vinárstve Pietrovecchio, kde nás Laura prevedie degustáciou vín, ktoré vyrábajú spoločne so svojim ockom. 
 • Na záver nášho výletu nás čaká najväčší zážitok a to piknik priamo vo viniciach. Našou hostiteľkou bude charizmatická a vždy usmievavá Eva Tognon. Evka pochádza zo Slovenska a žije vo Valdobbiadene už niekoľko rokov, spolu s manželom Davidom vedú rodinné vinárstvo Tognon. Tento večer budeme mať možnosť ochutnať ich jedinečné prosecca spolu s vynikajúcim antipasti. Skvelá atmosféra a zážitok sú garantované. Keď chcete vedieť čo vás čaká, pozrite si Evkin pekný profil PROSECCO PIKNIK .

PONDELOK 08.05.

 • Po výdatných raňajkách vyrazíme na cestu domov. 
 • Krátke prestávky na občerstvenie a podľa možnosti zastávka na obed v Ljubljane alebo pri Balatone. 
 • Vo večerných hodinách ukončíme tento krásny WINE TRIP plný zážitkov, emócií a kvalitného prosecca, ktoré u nás vždy nájdete.

Cena výletu : 660€

Záloha na výlet je 300€, ktorá sa platí pri objednaní cesty. Záloha je nevratná a rezervuje vám miesto. Maximálny počet miest je 7 osôb, sprevádzať Vás budeme my osobne, Katka a Robo.  

cene je zahrnuté:
* Doprava privátnym mikrobusom (vrátane PHM a poplatkov), k dispozícii počas celého výletu
* Ubytovanie s raňajkami, 3x noci, pri mestečku Follina
* 1x degustácia pri Balatone
* 4x degustácia DOCG prosecca v rodinných vinárstvach
* 1x večerný piknik vo vinici s degustáciou Prosecco Tognon
* Výslužka na cestu do Valdobbiadene
* Organizácia a sprevádzanie počas výletu
 
V cene nie je zahrnuté: strava okrem raňajok a pikniku, osobné výdavky, poistenie.

V prípade záujmu o účasť nás kontaktujte na +421910618108 alebo e-mailom na info@macielo.sk